LEDOTERAPIA

Fototerapia światłem LED polega na oddziaływaniu na tkanki światłem o określonej długości fali i niedużej energii, które przenika do wnętrza skóry. Stopień penetracji jest zależny od długości fali zastosowanego światła. Światło oddziałuje na tkankę w różny sposób, wywołując głównie efekt fototermiczny.
Światła LEDOWE – działanie :
– regeneracyjne
– antyseptyczne
– poprawiające krążenie
– przeciwbólowe
Lampa posiada 4 światła o różnym zastosowaniu.
ŚWIATŁO CZERWONE :
Posiada długość fali 640 nm. Penetruje na 1 – 6nm. Wskazaniem do zastosowanie właśnie tego światła to przewlekłe stany zapalne skóry, stawów. ból, oparzenia promieniami nadfioletowymi, trudno gojące się rany.
ŚWIATŁO NIEBIESKIE :
Długość fali w tym kolorze wynosi również 640 nm oraz 423 nm, natomiast głębokość penetracji to 1 nm. Światło niebieskie należy zastosować przy leczeniu trądziku, ponieważ promienie P. acnes pochłaniają niebieskie promienie widzialne. Działa uspokajająco, przeciwzapalnie, przeciwbólowo. Przyczynia się do zwężenia naczynek. Kolor ten można wykorzystać także przy odmrożeniach i zaburzeniach krążenia.
ŚWIATŁO ŻÓŁTE :
Długość fali wynosi 583 nm, głębokość penetracji to 1 – 2 nm.
Wskazaniem do zastosowania koloru żółtego jest zwiotczała skóra. Działa przeciwstarzeniowo, a także wpływa na redukcję rumienia i zmian naczyniowych. Spokojnie porodzi sobie także z przebarwieniami i piegami.
ŚWIATŁO ZIELONE :
Długość fali wynosi 532 nm., głębokość penetracji to 0,5 – 2 nm. Działanie koloru zielonego polega przede wszystkim na pobudzaniu krążenia krwi, rozjaśnieniu kolorytu skóry.
Przeciwwskazania :
– ciąża i karmienie piersią
– ostre stany zapalne
– choroby autoimmunologiczne
– epilepsja
– leczenie pochodnymi witaminy
Ceny zabiegu :
NAŚWIETLANIE LAMPĄ LEDOWĄ :
20 min – 69 zł
30 min – 89 zł
NAŚWIETLANIE LAMPĄ LEDOWĄ + PEELING + MASKA
20 min – 100 zł
30 min – 120 zł
Jako dodatek do zabiegów takich jak peeling kawitacyjny, mikrodermabrazja oraz mezoterapia igłowa – dodatkowo 50 zł.