Aparatura

Gabinet kosmetologii estetycznej elight został wyposażony w najnowocześniejszy polski sprzęt w technologii Hi Tech, dzięki czemu gwarantujemy skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Wykorzystujemy innowacyjny system laserowy VPL, SHR, radiofrekwencję RF THERMOCOOL, frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową FRM, plasmę skin, Hifu, kriolipolizę, endermologię, lipolizę kawitacyjną oraz laser Nd:Yag Q-switched i Yag Long Pulse, Nd:Yag Pikosekundowy.

Innowacyjny system VPL (Variable Pulsed Light) polega na tym, że w czasie jednego widocznego błysku generowanych jest szereg szybkich i drobnych błysków zwanych impulsami. Generator błysków w urządzeniu VPL umożliwia regulowanie zarówno ilością jak i czasem trwania poszczególnych impulsów. Takie postępowanie pozwala na skuteczne działanie z ograniczeniem podgrzewania sąsiednich tkanek, co czyni metodę prawie bezbolesną i bardziej efektywną. Pozwala to na użycie większych gęstości energii i tym samym większą skuteczność niż tradycyjny IPL.

SHR łączy technologię laserową i korzyści wynikające z zastosowania metody pulsacyjnego światła. Metoda jest bardziej przyjemna niż w przypadku konwencjonalnych systemów, a skóra jest lepiej chroniona. Zabiegi polegają na dostarczeniu energii do mieszków włosowych, co powoduje wytworzenie ciepła i tym samym zniszczenie mieszka włosowego. Technologia SHR jako drogę przenikania wykorzystuje melaninę włosa oraz dodatkowo delikatnie ogrzewa skórę co pomaga przenikać energii w głąb skóry właściwej. Badania wykazały, że wolniejszy ale dłuższy proces ogrzewania jest znacznie bardziej skuteczny do trwałego usuwania włosów niż wysokie i krótkie impulsy energii. Dlatego też, podczas korzystania z technologii SHR urządzenie emituje impuls wiele razy (w ruchu), przy użyciu niższej energii.


RF THERMOCOOL bipolarne fale radiowe emitowane głowicą dwubiegunową z intensywnym chłodzeniem skóry umożliwiające silne rozgrzanie głębokich warstw tkanki podskórnej stosowane głównie do redukcji tkanki tłuszczowej oraz w celu napinania skóry, odmładzania i regeneracji, usuwania zmarszczek. Dzięki zastosowaniu chłodzenia możemy rozgrzewać skórę do wyższej temperatury bez nieprzyjemnych odczuć dla pacjenta.

FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA jest jednoczesnym działaniem znanych nam wcześniej zabiegów thermoliftingu oraz mikroiniekcji. Połączenie tych dwóch terapii w jedną, zwiększa efektywność i bezpieczeństwo kuracji. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu są mikroigły przez które emitowane są wiązki fal radiowych bezpośrednio do wewnątrz tkanki. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji temperatury na całej długości igieł i głębokości ich wkłucia z zakresie: 0,3 do 3mm urządzenie jest stosowane do wielu zabiegów pielęgnacyjno – leczniczych. Synergia działania mechanicznego i wysokiej temperatury przynosi rewelacyjne efekty nie tylko w terapiach odmładzających, ale też polecana jest przy leczeniu blizn, rozstępów.

PLASMA SKIN jest naszym najnowszym urządzeniem przeznaczonym do głębokiego liftingu skóry. Aparatura wytwarza łuk elektryczny, który powoduje miejscową sublimację naskórka. Pod wpływem generowanej plazmy włókna kolagenowe i elastynowe stymulowane są do odbudowy. Generowana plazma nie powoduje stanów zapalnych, krwawienia i nekrozy otaczających tkanek.
Głównym wskazaniem do zabiegów jest lifting okolicy oka (blefaroplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych oraz leczenie blizn i rozstępów.

KRIOLIPOLIZA to zabieg modelujący sylwetkę. Polega na przyłożeniu głowicy, która po zassaniu fałdu tłuszczowego, chłodzi tkankę tłuszczową przez 1 godzinę. Urządzenie wyposażone jest w specjalne membrany zapobiegające odmrożeniu.
Posiada czujniki wbudowane w aplikator, monitorujące skórę w trakcie zabiegu. Gwarantuje to stały i jednakowy jego przebieg. Czujniki połączone są z panelem sterowania w celu stałej kontroli i regulowania chłodzenia w trakcie zabiegu. Czyni to zabieg bezpiecznym.


 

Laser Nd Yag Q-switched, nieablacyjny, posiada trzy długości światła laserowego: 1064/532/1320 nm. Przeznaczony jest do zabiegów: peelingu węglowego, usuwania naczynek krwionośnych, przebarwień i plam posłonecznych, leczenia trądziku, usuwania tatuaży i makijażu permanentnego. Laserem możemy również leczyć grzybicę paznokci oraz wykonywać zabiegi regenerująco odmładzające .

Laser YAG-Long Pulse w technologii VSP (zmiennego kwadratowego impulsu) jest zaprojektowany do szerokiej gamy zabiegów naczyniowych i estetycznych. Jest laserem Nd:YAG z długim impulsem, który pozwala na głęboką koagulację w głębokie struktury naczyniowe, zapewnia dogłębne fotoodmładzanie. Niska absorpcja fali Nd:YAG przez chromofory skóry pozwala prowadzić zabiegi dla wszystkich rodzajów skóry bez uszkadzania termicznego, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo nieosiągalne dla innych laserów.
Technologia zmiennego kwadratowego impulsu (VSP) dostosowuje parametry lasera do zabiegu zapewniając łatwość obsługi. Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania z nieporównywalną efektywnością, bez podgrzewania sąsiednich tkanek, zapewniając w ten sposób komfort pacjenta. Dodatkowo wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z parametrami, które ustawimy, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności systemu.