Aparatura

Gabinet kosmetologii estetycznej elight został wyposażony w najnowocześniejszy polski sprzęt w technologii Hi Tech, dzięki czemu gwarantujemy skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów.

Wykorzystujemy innowacyjny system laserowy VPL, SHR, radiofrekwencję RF THERMOCOOL, frakcyjną radiofrekwencję mikroigłową FRM, plasmę skin, Hifu, kriolipolizę, endermologię, lipolizę kawitacyjną oraz laser Nd:Yag Q-switched i Yag Long Pulse, Nd:Yag Pikosekundowy.

 

Innowacyjny system VPL (Variable Pulsed Light) polega na tym, że w czasie jednego widocznego błysku generowanych jest szereg szybkich i drobnych błysków zwanych impulsami. Generator błysków w urządzeniu VPL umożliwia regulowanie zarówno ilością jak i czasem trwania poszczególnych impulsów. Takie postępowanie pozwala na skuteczne działanie z ograniczeniem podgrzewania sąsiednich tkanek, co czyni metodę prawie bezbolesną i bardziej efektywną. Pozwala to na użycie większych gęstości energii i tym samym większą skuteczność niż tradycyjny IPL.

SHR łączy technologię laserową i korzyści wynikające z zastosowania metody pulsacyjnego światła. Metoda jest bardziej przyjemna niż w przypadku konwencjonalnych systemów, a skóra jest lepiej chroniona. Zabiegi polegają na dostarczeniu energii do mieszków włosowych, co powoduje wytworzenie ciepła i tym samym zniszczenie mieszka włosowego. Technologia SHR jako drogę przenikania wykorzystuje melaninę włosa oraz dodatkowo delikatnie ogrzewa skórę co pomaga przenikać energii w głąb skóry właściwej. Badania wykazały, że wolniejszy ale dłuższy proces ogrzewania jest znacznie bardziej skuteczny do trwałego usuwania włosów niż wysokie i krótkie impulsy energii. Dlatego też, podczas korzystania z technologii SHR urządzenie emituje impuls wiele razy (w ruchu), przy użyciu niższej energii.

URZĄDZENIE E-LIGHT pierwsza głowica typu E-SHR z falami radiowymi o dł. światła 640 nm ma powierzchnię naświetlania 15×50 mm. Druga głowica E-light z radiofrekwencją wyposażona w osiem filtrów separujących widmo światła: 430, 480, 530, 560, 590, 640, 690,750 nm, powierzchnia naświetlania: 15 x 50 mm mm. Obie głowice mogą pracować z szybkością 15 błysków na sekundę przy czasie impulsów do 30 ms co jest niespotykane w innych tego typu urządzeniach. Moc generatora impulsów światła wynosi 2000 Wat, urządzenie posiada trzy kondensatory mocy po 15 000 uF, moc fali radiowej to 50 Wat, a częstotliwość RF 5 Mhz.

TRAWAŁA DEPILACJA LASERWOWA - NOWOCZESNYM URZĄDZENIEM ELIGHT

LASER DIODOWY EPIL 808 laser diodowy został skonstruowany w celu depilacji laserowej. Wykorzystywana długość emitowanej wiązki laserowej to 808 nm. Wiązka lasera skupia się w melaninie w mieszkach włosowych, a następnie powoduje ich uszkodzenie i redukcję. Konstrukcja urządzenia zapewnia stabilność wiązki światła i wydłuża żywotność emitera diodowego w głowicy oraz silne chłodzenie skóry eliminuje uczucie bólu i pieczenia w trakcie zabiegu.


Laser diodowy 808 nm do depilacji - salon kosmetologiczny toruń

RF THERMOCOOL bipolarne fale radiowe emitowane głowicą dwubiegunową z intensywnym chłodzeniem skóry umożliwiające silne rozgrzanie głębokich warstw tkanki podskórnej stosowane głównie do redukcji tkanki tłuszczowej oraz w celu napinania skóry, odmładzania i regeneracji, usuwania zmarszczek. Dzięki zastosowaniu chłodzenia możemy rozgrzewać skórę do wyższej temperatury bez nieprzyjemnych odczuć dla pacjenta.

FRAKCYJNA RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA jest jednoczesnym działaniem znanych nam wcześniej zabiegów thermoliftingu oraz mikroiniekcji. Połączenie tych dwóch terapii w jedną, zwiększa efektywność i bezpieczeństwo kuracji. Innowacyjnym rozwiązaniem zastosowanym w urządzeniu są mikroigły przez które emitowane są wiązki fal radiowych bezpośrednio do wewnątrz tkanki. Dzięki możliwości precyzyjnej regulacji temperatury na całej długości igieł i głębokości ich wkłucia z zakresie: 0,3 do 3mm urządzenie jest stosowane do wielu zabiegów pielęgnacyjno – leczniczych. Synergia działania mechanicznego i wysokiej temperatury przynosi rewelacyjne efekty nie tylko w terapiach odmładzających, ale też polecana jest przy leczeniu blizn, rozstępów.

Radiofrekwencja mikroigłowa to urządzenie wyposażone w nasadki z igłami izolowanymi i nie izolowanymi: 49 i 81 igieł. Urządzenie posiada wysokie parametry techniczne: moc od 1 do 50 Wat i częstotliwość 5 Mhz. Czas emisji fali radiowej jest regulowany co 0,1 sek. w przedziale od 0,2 do 3 sekund. Mikroigły mogą być wprowadzane do skóry na głębokość regulowaną od 0,3 do 3 mm.

Radiofrekwencja mikroigłowa - zabieg iniekcji - leczenie blizn i rozstępów w salonie kosmetologicznym toruń

PLASMA SKIN jest naszym najnowszym urządzeniem przeznaczonym do głębokiego liftingu skóry. Aparatura wytwarza łuk elektryczny, który powoduje miejscową sublimację naskórka. Pod wpływem generowanej plazmy włókna kolagenowe i elastynowe stymulowane są do odbudowy. Generowana plazma nie powoduje stanów zapalnych, krwawienia i nekrozy otaczających tkanek.
Głównym wskazaniem do zabiegów jest lifting okolicy oka (blefaroplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych, głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych oraz leczenie blizn i rozstępów.

Urządzenie wytwarza łuk elektryczny, który powoduje miejscową sublimację naskórka. Pod wpływem generowanej plazmy włókna kolagenowe i elastynowe stymulowane są do odbudowy. PLASMA SKIN nie powoduje przepływu prądu poprzez gałkę oczną Pacjenta, a doprowadza do sublimacji (przemiany substancji ze stanu stałego w gazowy) jedynie w naskórku bez niepotrzebnych uszkodzeń w skórze właściwej. Nie uszkadza również tkanek otaczających zmianę poddawaną leczeniu, więc nie dochodzi do stanu zapalnego na zdrowej skórze. Pod wpływem wysokiej temperatury plazmy w miejscu poddanym działaniu tworzą się brązowe strupki, które odpadają samoistnie po ok 5-7 dniach. Można je zatuszować makijażem, stąd praktycznie nie jesteśmy wyłączeni z codziennych obowiązków. Efekty zabiegu są widoczne od razu, i stopniowo w ciągu 7-10 dni uzyskujemy efekt ostateczny. Po zabiegu skórę należy chronić przed promieniowaniem słonecznym przez okres 2-3 tygodni. Głównym wskazaniem do zabiegów jest lifting okolicy oka (bleferoplastyka), lifting dolnej części twarzy, leczenie utrwalonych głębokich zmarszczek w okolicy oka i okolicy ust (tzw. zmarszczki palacza), usuwanie plam soczewicowatych i opornych przebarwień, usuwanie zmian skórnych: brodawki, włókniaki, znamiona oraz leczenie blizn i rozstępów.

 

głęboki lifting skóry - zabiegi odmładzające w salonie kosmetologicznym elight toruń

głęboki lifting skóry - zabiegi odmładzające w salonie kosmetologicznym elight toruń

KRIOLIPOLIZA to zabieg modelujący sylwetkę. Polega na przyłożeniu głowicy, która po zassaniu fałdu tłuszczowego, chłodzi tkankę tłuszczową przez 1 godzinę. Urządzenie wyposażone jest w specjalne membrany zapobiegające odmrożeniu.
Posiada czujniki wbudowane w aplikator, monitorujące skórę w trakcie zabiegu. Gwarantuje to stały i jednakowy jego przebieg. Czujniki połączone są z panelem sterowania w celu stałej kontroli i regulowania chłodzenia w trakcie zabiegu. Czyni to zabieg bezpiecznym.

Urządzenie hi-tech do bezpiecznej kriolipolizy o wysokiej skuteczności i niezawodności. Wyposażone jest w dwie głowice chłodzące. Bezpieczeństwo zabiegu kriolipolizy zapewnia system kontroli temperatury „PID”, który umożliwia regulację co 0,1° C w zakresie od +10 do – 5 stopni C. System kontroli zabezpiecza przed ewentualnym odmrożeniem skóry. Urządzenie może być wyposażone w głowice chłodzące w dwóch wymiarach. Można wybrać dowolnie, cztery jednakowe lub zestaw różnych o wymiarach 142×57 mm lub 125×48 mm.

Kriolipoliza - urządzenie hi-tech - modelowanie sylwetki - skuteczne usuwanie tłuszczu - usuwanie tkanki tłuszczowej

LASER ND-YAG PIKOSEKUNDOWY nieablacyjny, posiada trzy długości światła laserowego: 1064/532/1320 nm. Przeznaczony jest do zabiegów: peelingu węglowego, usuwania naczynek krwionośnych, przebarwień i plam posłonecznych, leczenia trądziku, usuwania tatuaży i makijażu permanentnego. Laserem możemy również leczyć grzybicę paznokci oraz wykonywać zabiegi regenerująco odmładzające.

Laser pikosekundowy stworzony specjalnie do usuwania tatuażu i pigmentacji skóry. Laser pikosekundowy umożliwia lepsze efekty zabiegowe w usuwaniu pigmentu i przebarwień niż dotychczas stosowane lasery Nd:Yag nanosekundowe. Dodatkowo laser pikosekundowy przystosowano do zabiegów resurfacingu skóry – jako laser nieablacyjny. Zabiegi nieablacyjne filtrem 755 tzw. „Plaster Miodu” znakomicie regenerują i odmładzają skórę.

Laser ND-YAG pikosekundowy - leczenie przebarwień plam posłonecznych, trądziku.

 

LASER ND-YAG MILISEKUNDOWY LONG PULSE w technologii VSP (zmiennego kwadratowego impulsu) jest zaprojektowany do szerokiej gamy zabiegów naczyniowych i estetycznych. Jest laserem Nd:YAG z długim impulsem, który pozwala na głęboką koagulację w głębokie struktury naczyniowe, zapewnia dogłębne fotoodmładzanie. Niska absorpcja fali Nd:YAG przez chromofory skóry pozwala prowadzić zabiegi dla wszystkich rodzajów skóry bez uszkadzania termicznego, co zapewnia komfort i bezpieczeństwo nieosiągalne dla innych laserów.
Technologia zmiennego kwadratowego impulsu (VSP) dostosowuje parametry lasera do zabiegu zapewniając łatwość obsługi. Kwadratowe impulsy mogą leczyć różne wskazania z nieporównywalną efektywnością, bez podgrzewania sąsiednich tkanek, zapewniając w ten sposób komfort pacjenta. Dodatkowo wbudowana technologia kontroli zwrotnej impulsu (EFC) gwarantuje, że energia wyjściowa lasera jest zawsze zgodna z parametrami, które ustawimy, zapewniając w ten sposób najwyższy poziom bezpieczeństwa i pewności systemu.

W laserze Nd Yag zainstalowano dwie długości laserowego światła: 532 i 1064 nm emitowane soczewkami skupiającymi wiązkę światła od plamki 5 mm i tubę ZOOM powiększającą punkt zabiegowy od 0,5 do 9 mm. Laser posiada wbudowaną czerwoną diodę, która naprowadza wiązkę lasera na punkty zabiegowe.
Zakres wykonywanych zabiegów: usuwanie naczynek krwionośnych na twarzy i udach do 5 mm, usuwanie rumienia i usuwanie zmian skórnych.

usuwanie naczynek krwionośnych na twarzy i udach do 5 mm, usuwanie rumienia i usuwanie zmian skórnych

URZĄDZENIE HIFU 3D naszej konstrukcji ma możliwość ustawienia szerokości pola zabiegowego, długości linii, odległości pomiędzy liniami w pionie i w poziomie. Operator samodzielnie na monitorze sterującym ustawia ilość emitowanych linii przy jednym przyłożeniu głowicy. Na powierzchni kartridża może emitować maksymalnie 26 punktów w 11 rzędach (liniach), łącznie emituje 286 punktów przenikania fal ultradźwiękowych. Urządzenie wyposażone jest w osiem oryginalnych kartridży dla głębokości emisji fali: 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm, 13 mm, 16 mm.

nowoczesne urządzenie HIFU 3D - elight salon kosmetologiczny toruń